Branş Derslerimiz
Branş Derslerimiz

Satranç

Çocuklarımızın zihinsel gelişimleri, dikkat ve muhakeme yetenekleri satranç dersleri ile desteklenir. Satrancın temel bilgilerinin verildiği bu derste amaç, düşünme ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesidir. 5 yaş grubunda taşların tanıtımı ve hareket yönlerinin öğretilmesiyle başlayan satranç dersi, 6 yaş grubunda oyun kurabilen satranç oyuncularının yetiştirilmesini amaçlar. Çocuklarımızın bu beyin sporuna ömür boyu ilgi duyması ve kendilerini geliştirmeleri, ileriye dönük amacımızdır.


Bilgisayar

Bilgisayar eğitimi el-göz koordinasyonunu geliştirici, Mouse hakimiyetini artırıcı çalışmalardan oluşur. 2’şerli gruplar halinde her gün 15’ lık sürelerle renk, sayı, şekil ve matematik öğretiminin yanı sıra kavram çalışmalarında verilen bilgiler pekiştirilir. Yabancı kaynaklı CD’lerle İngilizce dersleri oyunla tekrarlanmış olur.

Resim - Seramik

Bu derslerde çocuklarımızda var olan yaratıcılığa rahat ve özgür bir ortam, zengin malzeme seçeneği sunulup, gerekli teknikler gösterilerek kendilerini özgürce ifade edebilmelerine fırsat tanınır.

Resimlerimiz proje çalışmalarımıza ek olarak, periyodik olarak yapılan sergilerimizle velilerimiz ve çevremizce paylaşılır.

Seramik çalışmaları gerçek seramik çamuru ve gerekli malzeme kullanılarak uygulanır. Çocuklarımızın yapıtları fırınlanarak çeşitli sergilerde sizlerle paylaşılır ve daha sonra evlere yollanır.

Müzik

Müzik derslerinde hedeflenen, çocuklarda var olan ritim duygusunu sesle bütünleştirerek onlara kaliteliği müziği sevdirmek, çocukların içindeki yaratıcılığı ve varsa yeteneği ortaya çıkarmaktır. Bu amaçla yıl boyunca konulara uygun çeşitli şarkılar öğretilir, ses ve ritim çalışmaları yapılır. Orff çalgıları ile yapılan çalışmalar sonunda her yıl 6 yaş grubumuzdan bir “vurmalı sazlar orkestrası” kurulur.


Temel Beden Eğitimi - Ritmik Jimnastik

Çocuklarımıza düzenli spor yapma alışkanlığı kazandırmak ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla, haftada bir gün branş öğretmenleriyle yapılan çalışmalar sınıf öğretmenlerimiz tarafından da her gün düzenli olarak tekrarlanır. Çocuklarda zaten var olan hareketlilik ve oyun kurma becerisi en keyifli şekilde sporla şekillenmektedir.

Spor etkinlikleri sosyalleşme süreçlerine katkının yanı sıra gelecekte takım ruhunu bilen katılımcı bireyler olmalarına zemin hazırlamaktadır.

Çocuklarımız geniş spor mekanlarında basketboldan jimnastiğe kadar her türlü sporu öğretmenlerinin eşliğinde yapmakta, ayrıca kapalı yüzme havuzumuzda kısa sürede yüzme öğrenebilmektedirler.

Yüzme

Yaz aylarında yaz okullarında ders yapılır.


Bale - Dans

Estetiğin algılanması, klasik müziğin sevilmesi yarının sanat izleyicilerinin ya da sanatçılarının oluşmasında katkımız ancak bugün üzerimize düşenleri yapabilirsek gerçekleşir. Bale ve Dans dersleriyle çocuklarımızda var olan yetenekleri ortaya çıkarmak ya da yarının sanat sever bireylerini yetiştirmek amacımızdır.

Drama

Drama dersleri doğaçlama tekniği ile uygulanmaktadır. Çocuklarımızın beden dillerini olumlu biçimde kullanabilmeleri, takım çalışmalarına uyum sağlamaları, hayal güçlerini geliştirmeleri ve çalışmalarını toplum önünde sergileyerek kendilerine olan güvenin artmasını amaçlamaktadır.

Minik şefler Mutfakta

Çocuklarımız haftanın bir günü değişik lezzetler yaratmanın ve sonra da bunları birlikte yemenin keyfine varacaklar. Aynı zamanda yaratıcılıklarını da kullanarak tat ve miktar kavramlarını yaparak-yaşayarak öğreneceklerdir.